e-mail: office@arstudioknit.eu
Poland, Warsaw

Dziane portrety

Kilka lat temu wpadłem na nowy pomysł – to portrety wykonane na maszynie dziewiarskiej . Niedawno ten pomysł ożył. Oczywiście nie wszystko od razu się udaję.

Opracowanie pomysłu zajęło więcej niż jeden dzień. Musiałem zrobić wiele testów, zanim dziane portrety zaczęły wyglądać podobnie do zdjęć. W końcu trzeba wybrać odpowiednią technikę dziania żakardowego, wykonać wzór i zachować skalę.

Jaka włóczka nadaje się do portretów z dzianiny?

W przypadku portretów z dzianiny odpowiednie są różne przędze. Może to być 100% wełna, bawełna, len lub przędza z włókien mieszanych wełna z akrylem, len z bawełną lub wiskoza. Można również wykonać portret z przędzy syntetycznej: akrylu, wiskozy.

Przędza nie powinna być zbyt gruba. Im mniej oczek i rzędów przypadających na 1 cm próbki, tym wyraźniejszy i bardziej realistyczny będzie portret z dzianiny.

Próbki, które Wam pokazuję, są wykonane z przędzy półwełnianej do robótek ręcznych o grubości 2-2,5 mm. Każda próbka ma 3 kolory. Grubość tkaniny z takiej przędzy wynosi około 4-5 mm.

Gdzie można zastosować portrety z dzianiny?

Dziane portrety będą wyglądać oryginalnie na poduszkach i kocach, narzutach, swetrach, płaszczach.

Sweter lub dzianinowy kardigan z portretem może być wspaniałym i niepowtarzalnym prezentem dla ukochanej osoby.

Poszewki na poduszki z portretem ukochanego zwierzaka ozdobią Twój dom.

Bardzo oryginalnie wyglądają obrazy z dzianiny .

I jakie niesamowite narzuty w stylu patchworku można wymyślić. Na przykład koc z kilku dzianych portretów połączonych ze sobą.

Zobacz, jak to wygląda:

portret 30х35 cm
portret 28×32 cm
portret 30х40 cm

Jeśli jesteś zainteresowany tym pomysłem i chciałbyś zamówić sweter z portretem, prześlij zdjęcie za pomocą formularza na stronie Jak zamawiać.

Dodaj komentarz