e-mail: office@arstudioknit.eu
Poland, Warsaw
pranie dzianiny

Jak dbać o ubrania z dzianiny

Pielęgnacja dzianin

Wyobraźcie sobie, że ludzie nagle przestaliby nosić czapki, skarpetki, swetry, szaliki, sukienki i rękawiczki. To jest całkowicie niemożliwe. Te rzeczy są przytulne i ciepłe, są piękne i praktyczne. Dzianina nigdy nie wychodzi z mody, więc wiedza o pielęgnacji ubrań z dzianiny przyda się każdemu.

Pranie ubrań z dzianiny

W większości przypadków zaleca się pranie ręczne lub pranie w pralce automatycznej, która ma specjalny program. Dla każdego rodzaju prania i płukania optymalna temperatura wody wynosi 27–30 ° C.

Ręcznie robione delikatne wyroby wełniane, takie jak sukienki z dzianiny, swetry lub swetry wykonane z cienkiej przędzy, trzeba prać zgodnie z następującymi zasadami:
Wlej umiarkowanie ciepłą wodę do misy i rozpuść w niej detergent przeznaczony specjalnie do rzeczy wełnianych.
Wypierz rzeczy prawie natychmiast, długi pobyt w wodzie nie przyniesie im korzyści.
Nie używaj siły, nie pocieraj dzianin, ale lekko marszcz.
Dokładnie spłucz detergent, aby nie wpływał na wygląd odzieży.
W żadnym wypadku nie wyciskaj produktu, po prostu ściśnij go lekko rękami, pozwalając wodzie spłynąć.

Suszenie dzianin

Susz dzianiny po praniu, rozprowadzając je na płaskiej powierzchni. Można to zrobić na podłodze, po uprzednim ułożeniu folii lub ceraty i czystego ręcznika.

Co w przypadku dzianin z innych rodzajów przędzy

Jak dbać o dzianiny, wykonane z innych rodzajów przędzy? W przypadku mieszanki akrylu i wełny obowiązują wszystkie powyższe zasady, a bawełna i len mają bardziej trwałe włókna i tolerują temperatury 30–40 stopni. Poszukaj informacji na temat pielęgnacji wskazanych przez producenta na etykiecie.

Czy ubrania z dzianiny można prasować?

Swetry i inne wyroby dziane, suszone na płaskiej powierzchni, w większości przypadków nie wymagają prasowania. Jeśli jednak istnieje potrzeba prasowania produktu, prasuj od wewnątrz przez gazę niezbyt gorącym żelazkiem. Przejdź wokół wytłoczonych wzorów i elastycznych taśm na mankietach, ponieważ można je bezpowrotnie zepsuć prasowaniem.

Wybór miejsca do przechowywania i ochrona przed molami

Ubrania z dzianiny robione ręcznie lub maszynowo należy układać na półkach w szafie. Podczas wieszania na wieszakach stroje dzianinowe rozciągają się na ramionach, tracą kształt. Do wieszania w szafie można używać specjalnego wieszaka z szerokimi zaokrąglonymi krawędziami, na przykład do dzianinowych swetrów z podszewką lub grubych sukien z dzianiny.

Odzież zawierająca naturalne włókna jest pokarmem dla moli ubraniowych. W sklepach jest duży wybór środków na tego szkodnika: żel, papierowe wisiorki, saszetki zapachowe, pastylki, aerozole do pryskania wewnętrznej powierzchni szafek. Mole nie lubią zapachu lawendy i tytoniu i bardzo rzadko niszczą czyste rzeczy. Dlatego trzymaj torby z suchą lawendą lub tytoniem w szafie, nigdy nie składaj dzianych czapek do przechowywania na lato bez prania i nie wieszaj do szafy rzeczy, które już nosiłeś! Przestrzegaj tych prostych zasad, a twoje ulubione rzeczy będą wyglądać jak nowe. Zaopiekuj się nimi trochę, a dzianinowe sukienki, swetry, kamizelki, czapki z dzianiny i mitenki wystarczą na długo, ochronią Ciebie od mrozu i pomaga wyglądać stylowo i modnie.

Dodaj komentarz